Με την ευκαιρία της λήξης των μαθημάτων, η διευθύντρια του σχολείου Σ. Ζήση σε συνεργασία με τους εκπαιδευτικούς του 5ου Γυμνασίου διοργάνωσε μια μικρή τελετή βράβευσης. Σε αυτήν βραβεύθηκαν οι μαθητές και μαθήτριες μας που διακρίθηκαν σε αθλητικούς, καλλιτεχνικούς και πνευματικούς αγώνες κατά τη διάρκεια του σχολικού έτους 2023-24.
Οι διακρίσεις και οι επιτυχίες ήταν πάρα πολλές και ο κατάλογος των μαθητών εντυπωσιακός. Από αγωνίσματα στίβου μέχρι πιο ιδιαίτερα αθλήματα, όπως το badminton, αλλά και πρωτιές σε διαγωνισμούς ζωγραφικής, φυσικής και χορού, οι μαθητές και οι μαθήτριες του σχολείου μας απέδειξαν ότι μπορούν να συνδυάσουν αρμονικά με μεγάλη επιτυχία υψηλές αθλητικές και παράλληλα πνευματικές επιδόσεις. Τα θερμά συγχαρητήρια που εισέπραξαν οι βραβευθέντες από τους καθηγητές και τους συμμαθητές τους ήταν ένα μικρό δείγμα εκτίμησης για τη σπουδαία προσπάθειά τους.
Μέρες σαν τη σημερινή δε γεμίζουν απλά με περηφάνια όλη την εκπαιδευτική κοινότητα, αλλά αποτελούν έναυσμα και κίνητρο για μεγαλύτερη προσπάθεια και ενέργεια σε όλους τους μαθητές μας.
ΔΙΑΚΡΙΣΕΙΣ
Φωτιάδου Σοφία Α4 στίβος 600μ (3η θέση)
Μυλωνοπούλου Κων/να Α3 80μ (1η θέση)
Δόκα Ζωή ζωγραφική Α4 παγκόσμιο (6η θέση)