Παρακαλούνται οι γονείς & κηδεμόνες των μαθητών της Γ’ γυμνασίου να διαβάσουν τις οδηγίες που έχουν αποσταλεί από το Υπουργείο Παιδείας σχετικά με τις εγγραφές στα λύκεια.

Επιστολή προς γονείς

Συγκεκριμένα, μέχρι Δευτέρα 15/05/2023 θα πρέπει να έχουν ολοκληρωθεί οι παρακάτω ενέργειες:

Ο κηδεμόνας που θα κάνει την αίτηση εγγραφής στο λύκειο μέσω της εφαρμογής e-εγγραφές συμπληρώνει την παρακα΄τω υπεύθυνη δήλωση.

Υπεύθυνη δήλωση 1ου κηδεμόνα

Ο 2ος κηδεμόνας συμπληρώνει την 2η υπεύθυνη δήλωση.

Υπεύθυνη δήλωση 2ου κηδεμόνα

Οι συγκεκριμένες υπεύθυνες δηλώσεις θα πρέπει να συμπληρωθούν και από τους δύο γονείς/κηδεμόνες, εφόσον υπάρχουν, και εν συνεχεία να επιστραφούν στη σχολική μονάδα έως τις 15-05-2023, είτε με γνήσιο της υπογραφής είτε μέσω gov.gr

Παραθέτουμε τον σύνδεσμο για έκδοση υπεύθυνης δήλωσης ηλεκτρονικά. Εδώ μπορείτε να αντιγράψετε το κείμενο από τα pdf αρχεία που βρίσκονται παραπάνω.

Οι υπεύθυνες δηλώσεις θα μοιραστούν και εκτυπωμένες στους μαθητές, για όσους επιθυμούν να τις συμπληρώσουν χειρόγραφα, να βεβαιώσουν το γνήσιο της υπογραφής και έπειτα να τις επιστρέψουν στο σχολείο.

Υπενθυμίζουμε τη διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου του σχολείου.

mail@5gym-xanth.xan.sch.gr